Home

Göcek Plajları

Göcek Plajları

28/01/2023

gunluklu-plaji

Göcek plajları, Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Göcek Mahallesi’nde yer alan plajlardır. 

Göcek, son yıllarda Türkiye’de popüleritesi artışta olan tatil beldeleri arasındaki en gözde lokasyonlardan biridir. Göcek aynı zamanda; Göcek marinaları, koyları, çarşısı, beach club’ları ve eşsiz doğal güzellikleri ile hem yerli hem de yabancı misafirleri ağırlamaya devam ediyor. 

Not: Göcek’e geldiğinizde, ödüllü bir steakhouse’da mükemmel bir kahvaltı veya dry aged yöntemiyle marine edilen eşsiz et lezzetlerimizi tatmak isterseniz, sizleri Caesar-Et Lounge’a bekleriz. 🙂

Bu yazımızda ise sizlerle Göcek plajları hakkında kısa bilgiler paylaşıyor olacağız.

En Gözde Göcek Plajları

Günlüklü Plajı

Günlüklü plajı, Göcek Merkez’e 10 km mesafede yer almaktadır. Adını bu lokasyondaki günlük ağaçlarından almaktadır. Özellikle bu ağaçların kokusu ve kozmetik sektöründeki yeri paha biçilemezdir. Günlüklü plajı, bu ağaçların kokusu ve denizin kokusu ile burayı ziyaret eden insanlar için hem deniz hem de müthiş bir doğa keyfi sunuyor. 

İnlice Plajı

İnlice Plajı, Göcek Merkez’e 6 km mesafede nispeten daha sakin plajlardan biridir. Bu plaja hem kara hem deniz yoluyla ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır. Denizin hemen derinleşmemesi nedeniyle genellikle çocuklu ailelerin tercih sebebi olan İnlice Plajı’nda belediye tarafından sağlanan şemsiye ve şezlong kiralayabiliyor.

Göcek Adası Plajları

Göcek Adası Plajları, Göcek’te bulunanların tekne gezilerindeki ilk tercihleri olabilir. Göcek’e yakınlığı ile koylarda serinlemek isteyenlerin en yakın adresidir. Adada misafirlerin WC, şezlong, şemsiye, market ve duş gibi ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir işletme de bulunmaktadır.

Çalış Plajı

Çalış Plajı, 4 km uzunluğu ile Göcek Merkez’e 25 km mesafede yer almaktadır. Diğer plajlara göre daha merkezi bir konumda bulunan Çalış Plajı, eğlence seçenekleriyle daha ön plana çıkmaktadır. Çeşitli su sporları yapma imkanına sahip olacağınız bu plajda, bir çok tesis ve yeme-içme mekanı da bulunmaktadır. Genellikle rüzgar alıyor olması sebebiyle dalgalı bir denize sahip olan Çalış Plajı’na gelecek olanların biraz daha erken saatlerde gelmesi önerilir.

Sarıgerme Halk Plajı

Sarıgerme Halk Plajı, Göcek Merkez’e 32 km mesafede olup, 7 km’lik bir plaj uzunluğuna sahiptir. Göcek ve hatta Fethiye’nin en meşhur plajlarından biri olan Sarıgerme Plajı, incecik kumları ve su sporları imkanlarıyla bir çok turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Plajda bulunan mekanlara rağmen sakin bir bölge olarak görülen Sarıgerme ailelerin de tercih ettiği plajlardan biridir.

Göcek D-Marin Plajı

Göcek D-Marin, lüks ve özel bir plaj olarak karşımıza çıkıyor. Göcek Merkez’de denize girme olanağı sunan tek özel işletme olan D-Marin’in kumları dahi Mısır’dan getirtilmiştir. Premium kalitede hizmet sunan D-Marin Göcek’te bir çok mekan yer almaktadır. Teknelerin de uğrak lokasyonu olan bu işletmede deniz suyu her zaman temiz ve sıcak olmaktadır. 

no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir